Pies Dalmatyńczyk – wiadomości

Higiena jest bardzo ważnym elementem dbania o naszego psa, a nawet codziennym elementem pielęgnacji. Już od niemowlęcia, dalmatyńczyka należy przyzwyczajać do wszelakich zabiegów, jak kąpiel czy szczotkowanie włosia. Regularne dbanie o higienę, to nie tylko dobry wygląd psa, ale także zdrowie. Należy zaopatrzyć się w miękką szczotkę i delikatnie szczotkować włosie psa. Jest to dobry zabieg w okresie niemowlęcym. Starszy dalmatyńczyk może być szczotkowany szczotką o twardszym, lecz naturalnym włosiu – zabieg wykonujemy codziennie.

Nie musimy spędzać godzin na codziennym szczotkowaniu psa, to może być pobieżne szczotkowanie. Codzienna pielęgnacja tego typu przynosi jednak o wiele lepsze efekty, niż szczotkowanie raz w tygodniu. Dzięki rutynie unikniemy także sierści roznoszonej po całym mieszkaniu. Niemowlaków nie kąpiemy, jedynie czyścimy używając ściereczki. Generalnie, psa powinnyśmy czyścić mokrą szmatką z mydłem, a kąpiel rezerwować na co 3-6 miesięcy. Do kąpieli używamy dobrych jakościowo detergentów.

Zdjęcie znalezione na stronie Wikipedia.org

2 thoughts on “Pies Dalmatyńczyk – wiadomości

  1. Pies stworzony do ratowaniu ludzi w wodzie. Naprawdę bardzo mądry zwierzaczek. Nigdy nie zrobił mi przykrości. Jest może dużym psem, ale za to też bardzo wyrozumiałym. Na mnie działa bardzo uspokajająco, kiedy przychodzę po ciężkiej pracy. Pozdrowienia!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *